Vatrogasna vježba u vrtiću
Tagged Tags:

Dana 09.10.2019. u 10:00 sati, oglašavanjem vatrogasne sirene, započela je vatrogasna vježba evakuacije, spašavanja i gašenje požara u centralnom objektu Pucekovićeva Dječjeg vrtića Velika Gorica. U vježbi je sudjelovalo Dobrovoljno vatrogasno društvo grada Velike Gorice, a djeca su uz pomoć vatrogasaca rukovala vatrogasnim naprtnjačama i brentačama te mlaznicama. Djeca su vrlo dobro prihvatila vatrogasce i svi su se htjeli s njima slikati, isprobati kacige, a većini dječaka želja je postati vatrogasac kad odrastu. Djeca, odgojitelji i ostali djelatnici vrtića uspješno su odradili vježbu evakuacije.

Pavla K. :“Naučila sam da i žene mogu biti vatrogasci.“

Luka K.:“Super mi je bilo što smo mogli isprobavati kacigu.“

David D.:“Najbolje mi je bilo kad smo špricali s tetom vatrogaskinjom i kad je vatrogasac jako špricao sa šmrkom.“

Jura K.:“Meni je najbolje bilo kad sam špricao sa šlaufom i pošpricao Franka.“

Emanuel K.:“Meni je bilo super špricati, a imao sam i kacigu na glavi kao pravi vatrogasac.“

Napisala: Vlatka Hanžek,odgojiteljica