Uređenje dvorišta u Buševcu
Tagged Tags:

Motivirane željom da poboljšamo materijalne uvjete za boravak djece na zraku, odgojiteljice su, u suradnji s roditeljima, uredile vanjske betonske površine područnog vrtića Buševec.

Ideja je bila da se, uz pomoć roditelja, na betonskim površinama oslikaju polja za razne motoričke igre te se na taj način djeci svakodnevni boravak na zraku učini kvalitetnijim i potakne ih na još više kretanja i igara za razvoj krupne motorike, koordinacije pokreta, ravnoteže i spretnosti.

Za ovu radionicu osigurane su boje za beton, a potrebne rekvizite ( kistove, daščice, šablone) donijeli su roditelji i odgojiteljice.

Već sljedećeg dana interes djece za motoričke igre na oslikanim površinama bio je velik, čime je ostvarena zamisao o poticanju djece na više kretanja tijekom boravka na otvorenom, više interakcije između djece različitih dobnih skupina, ali i razvoju suradnje, strpljivosti, empatije i prijateljstva.