Susret s autoricom na Turbooksu

Povodom manifestacije Mjesec hrvatske knjige 2019. u organizaciji Gradske knjižnice Velika Gorica organiziran je Turbooks- mali književni festival na kojem su prisustvovala djeca i odgojiteljice predškolske skupine iz objekta Pucekovićeva. Imali su priliku upoznati se s autoricom Jelenom Pervan, njezinim šaljivim slikovnicama i likovima Mrljek i Prljek. Autorica je na zanimljiv i šaljiv način pričala priču o avanturama Prljeka i Mrljeka koji slave fujkasti rođendan na prljavim rukama. Na vrlo zabavan, ali i poučan način autorica je djeci pričala o higijeni i dvjema bakterijama Prljeku i Mrljeku što je djecu potaknulo na aktivno sudjelovanje, razgovor, preradu vlastitih iskustava, usvajanje novih spoznaja te osmišljavanje kreativnih i neobičnih likovnih uradaka.  Istovremeno su djeca upoznala na koji način se posuđuju knjige, koja su pravila ponašanja u knjižnici te kako voditi brigu o posuđenim knjigama.

Napisala: odgojiteljica Ivana Pavišić, mag.praesc.edu

 

Martin: „Bilo mi je predobro jer smo crtali sve prljavo, jer Prljek i Mrljek vole slaviti rođendan u tome!“

Marija: „Bilo nam je dobro jer nam je teta Jelena objasnila gdje se nalaze Prljek i Mrljek.“

Lorena: „Teta Jelena nam je to napisala i ispričala jer je ona to najbolje zapamtila.“

Franko: „Bilo mi je dobro kad je teta Jelena pričala o Prljeku i Mrljeku koji su dobili ljubimce u poklonima.“

Matija: „Na početku mi je bilo najbolje kad su Prljek i Mrljek slavili fujkasti rođendan.“