Projekt “Od renesanse do baroka”

U prethodnom razdoblju, tijekom cijele pedagoške godine 2017./2018. u skladu s posebnim dramsko-scenskim programom uplovili smo u različite stilove umjetnosti kroz povijest i na taj način istraživali s djecom glazbu i glazbala, razne vrste plesova, stil života kroz razna razdoblja, arhitekturu, stare zanate…

Uz fotografije, enciklopedije, audio i vizualne zapise pokušali smo djeci približiti kako su ljudi živjeli u prošlosti (ponašanje i navike, hranu i odjeću, higijenu, zabavu, pismo i jezik, prijevoz, strojeve…).

Ciljevi našeg projekta su promicati vrijednosti glazbene i dramsko-scenske kulture. Poticanje stvaralačkog razvoja i izražavanja ideja, iskustava i emocija kroz niz umjetničkih područja.

Poticati razvoj svijesti djeteta o kulturnoj baštini kroz povijest, te poticati razvoj estetskih vrijednosti.

U realizaciji projekta sudjelovala su djeca dramsko – scenske skupine dječjeg vrtića Velika Gorica i odgojiteljice Višnja Orešković, Sandra Toplek i Ivana Janković.

Projekt je okrunjen predstavom „Renesansna Trnoružica“ prikazane na završnoj svečanosti za djecu i roditelje.