Obilježavanje Dana kruha
Tagged Tags:

U četvrtak, 17. listopada 2019. godine, obilježili smo Dan kruha. Djeca su sudjelovala u izradi raznih kruščića, peciva i kolača te ih s velikim oduševljenjem konzumirala. Sam način izrade kruha/kolača je jako zainteresirao djecu, potaknuo ih na suradnju, kreativnost i želju da naučeno pokažu i kod kuće.

Marina: „Ovo brašno se radi od nečega. Ne mogu se sjetiti kako se zove, ali znam da možeš raditi brašno i od kukuruza.“

Tena: „Kvasac stavimo da se kruh digne. Onda je ukusniji. Kvasac baš smrdi kad ga pomirišeš.“

Dora: „Brašno pomiješaš s vodom i onda moraš mijesiti, napraviti kruh i staviti kvasac da kruh naraste.“

Adonis: „Mi smo pekli kruh, pitu, muffine od tijesta u koje ide brašno. Brašno smo dobili od pšenice koja se nosi u mlin gdje se melje i onda nastane brašno.“

Karla: „Pekli smo kolače u vrtiću. Brašno smo kupili u dućanu. Kolači su bili od brašna i jabuka.“