Izrada zimnice
Tagged Tags:

Skupina s ranim učenjem engleskog jezika u sklopu jesenskih aktivnosti izrađivala je zimnicu. Osim što smo sortirali i imenovali svako povrće na engleskom jeziku, dotakli smo se i važnosti konzumiranja povrća, njegovog utjecaja na zdravlje ali i ekološke strane (upotreba otpada za kompost). Djeca su saznala da je konzumiranje povrća jako bitno za pravilan i zdrav rast i razvoj, ali i da se otpadci povrća mogu iskoristiti. Priprema povrća je uključivala pranje, guljenje i sjeckanje. Aktivnost izrade zimnice pridonijela je razvoju fine motorike, proširivanju znanja o pojedinom povrću (izgled, miris, oblik, okus) te potaknulo djecu na dogovor i suradnju.

Kim: „Povrće smo stavili u staklenku i to je onda zimnica, a kad stavimo voće, onda je to voćnica.“

Maša: „Zimnica je fina i ja je jedem.“

Ivna: „Zimnicu praviš tako da narežeš povrće, staviš u staklenku i onda to smiješ jesti samo kad je zima.“