Humanitarna akcija “Čarolija Božića”

Potaknuti dječjim razgovorima o Božiću i darovima, odlučili smo približiti „Čaroliju Božića“ djeci u našoj skupini s ranim učenjem engleskog jezika i prosinac dočarati na malo drugačiji način. Razgovarali smo o dobroti, ljubavi, prijateljstvu, obitelji i koliko nama naša obitelj znači. Nakon razgovora, pitali smo ih znaju li koliko djece živi bez obitelji, bez roditelja..

Patrik: „Kako to?, Kako bez mame i tate, pa gdje su im?“

Tijana: „Zašto žive bez mame i tate? Zašto ih je netko ostavio? To je jako tužno!“

Nakon što smo vidjeli njihove izraze na licima i koliko je empatije u njima te želje i spremnosti za pomaganjem, naša ideja dobila je jedno ogromno DA. U suradnji s ravnateljicom našeg vrtića Irenom Kozmić, u svega par dana organizirali smo humanitarnu akciju za djecu Dječjeg doma Zagreb u Nazorovoj. Uz pomoć roditeljskih donacija i donacija našeg vrtića, uspjeli smo ispuniti skromne dječje želje te im uljepšati Božić. Na božićnu radionicu naše skupine s ranim učenjem engleskog jezika, odlučili smo pozvati roditelje i djecu kako bismo zajedno umotali sve poklone za djecu Dječjeg doma u Nazorovoj. Djeca su bila oduševljena zamotanim poklonima i veselila ih je pomisao da će poklone dobiti djeca koja nemaju roditelje. U utorak, 18.12.2018. g. djeca, roditelji i djelatnici Dječjeg vrtića Velika Gorica, posjetili su Dječji dom Zagreb u Nazorovoj i razveselila djecu poklonima. Sreća, veselje, osmijeh i zagrljaji djece u Domu, zauvijek će ostati u našem sjećanju.

Veliko hvala svim roditeljima koji su sudjelovali u humanitarnoj akciji „Čarolija Božića“!
„Time što dobrotu širimo oko sebe, istovremeno je učvršćujemo i u sebi samima“
Arne Garborg
Odgojiteljice Vlatka, Anita i Željka