SURADNJA MONTESSORI SKUPINE (OBJEKT PUCEKOVIĆEVA) S DJEČJIM ODJELOM KNJIŽNICE VELIKA GORICA

6.2.2018.

Što još možemo iz knjiga naučiti o Velikoj Britaniji?

U sklopu projekta „Velika Britanija“ djeca mješovite skupine Alternativnog odgojno- obrazovnog programa prema koncepciji Marie Montessori posjetila su Dječji odjel Gradske knjižnice Velika Gorica.

Cilj suradnje s knjižnicom bio je djeci predočiti kako se može utvrditi naučeno te proširiti znanje odlaskom u knjižnicu i biranjem knjiga o onome što nas zanima.

Knjižničarka gđa. Morana Peranić djeci je objasnila osnove ponašanja u knjižnici, kako se biraju knjige te što knjige vole, a što ne. S djecom je putem slikovnog materijala ponovila sve važnije znamenitosti Londona, simbole te ličnosti. Pomoću velikog dječjeg Atlasa utvrdili su geografski smještaj Velike Britanije i gradova.

Djecu je posebno oduševila priča o Medvjediću Paddingtonu koji putuje Londonom te posjećuje zanimljiva mjesta i sklapa nova poznanstva.

Velika zahvala djelatnicama Dječjeg odjela knjižnice s kojima lijepo surađujemo i koje knjigama i materijalima proširuju naše znanje na dogovorenu temu.

Dječji odjel Gradske knjižnice Velika Gorica je mjesto gdje se uvijek osjećamo dobrodošlo.

Djeca i odgojiteljice Montessori skupine
centralnog objekta Pucekovićeva