Pisac u našoj skupini

2.11.2017.

Početkom mjeseca rujna u starijoj skupini područnog objekta Kurilovečka započet je projekt „ Čitaj mi priče, bajke i slikovnice“. Projektom djeci nastojimo približiti sva literarna djela (prozu, poeziju, brojalice, zagonetke…). U suradnji s roditeljima djeca su donijela najdražu slikovnicu. Samim time, obogatili smo i proširili naš centar slikovnica. Posjetio nas je pisac Miljenko Muršić koji je djeci predstavio svoje dvije slikovnice: „Avionko se ženi“ i „Ftičeki se ženiju“. Njegov boravak u skupini potaknuo je dječju znatiželju. Nakon što su poslušali priču zanimalo ih je kako je smislio priču, je li mu netko pomogao, tko je nacrtao likove iz priče… Svako dijete je ispričalo koja je njegova najdraža slikovnica. Od pisca su na poklon dobili tri slikovnice tako da uvijek mogu ponovno pročitati doživljaje Avionka i Ftičeka. Svoje doživljaje pročitanog djeca izražavaju kroz likovne aktivnosti, razgovor ili improvizaciju lutkama na štapu. U skupinu planiramo pozvati i knjižničarku.

Kojim će nas putem projekt odvesti saznat ćemo ubrzo.

Područni objekt Kurilovečka

Starija vrtićka skupina