Od zrna do pogače

17.10.2016.

Srednja vrtićka skupina centralnog objekta Pucekovićeva sudjelovala je u mini projektu „Od zrna do pogače“ , a cilj nam je bio upoznati djecu s nastajanjem kruha, približiti im blagovanje kruha i narodne običaje, ukazati na važnost zdrave prehrane, razvoj spretnosti i kreativnosti te razvoj fine motorike kroz aktivnosti miješenja i oblikovanja tijesta.

U aktivnostima su s velikim interesom sudjelovala sva djeca te su mijesili tijesto i od njega izrađivali kiflice koje su obogatili raznim sjemenkama po svom izboru, a zatim i ispekli u vrtićkoj kuhinji. Nakon ručka djeca i njihove odgojiteljice počastili su se ukusnim i mirisnim kiflicama. Odgojitelji su s djecom razgovarali na temu „ Od zrna do pogače“, pričali priču „Djedova pogača“, susreli se s raznim vrstama brašna i sjemenki i pjevali prigodnu pjesmicu „Pekar“:

PEKAR

Ruke mijem, brašno sijem,
kapica na glavi,
mijesim tijesto tako vješto,
ja sam pekar pravi!
Peć se žari, u nju stavim
kruščiće po redu,
kora glatka bit će slatka,
kad je djeca jedu!

SKUPINA: SREDNJA VRIĆKA