PRVI DANI MONTESSORI SKUPINE U KURILOVEČKOJ

9.10.2017.

U novoformiranoj Montessori skupini u PO Kurilovečka u prvim danima djeci je omogućeno upoznavanje pribora i sredstva za rad. Najveći naglasak, s obzirom na strukturu skupine ( uglavnom trogodišnjaci), je na samostalnosti. Djeca u našoj skupini imaju slobodu da se razvijaju u skladu sa svojim sposobnostima i u dobro pripremljenoj okolini.

Na fotografijama možete vidjeti razne aktivnosti kao što su: prelijevanje, presipavanje, prosijavanje, prebacivanje pincetom, žlicom, grabilicom… ove aktivnosti potiču razvoj samostalnosti, fine motorike, pincetnog hvata, okulomotorike te potiču životno- praktične navike.

Djeca su upoznala i rado koristila ružičasti toranj, smeđe stepenice, valjke, crvene gredice i pločice u boji koje spadaju u područje osjetilnosti. Ovime se kod djece potiče spoznaja o veličinskim odnosima,, bojama i mogućim kreativnim kombinacijama. Djeci su pokazane i crveno- plave gredice uz pomoću kojih se uči količina te se pomoću njih stječu matematičke vještine.

Pogledajte galeriju i pratite naš rad i dalje.

Odgojiteljice Montessori skupine: Ivana Živčec i Sandra Romić